Objednáte-li si stěhovací firmu na určitý termín, který nelze změnit, například kvůli pronájmu bytu nebo jeho fyzickému předávání při koupi, musíte počítat s tím, že vás může zastihnout nepřízeň počasí. Jak se na takové situace připravit, abyste nebyli zaskočeni a neocitali se pod tlakem a ve stresu?
Silný vítr – ten se může objevit kdykoli v průběhu roku. S tímto jevem byste měli počítat zejména při balení věcí, aby se nestalo, že vítr z nich strhá bublinkovou či flexi fólii, anebo otevře a poškodí kartonové krabice. Buďte ve své práci důslední a raději použijte více vrstev lepicí pásky a balicího materiálu.
Déšť – v předstihu před stěhováním v Teplicích si zavčasu zajistěte pláštěnky. Deštník vám nebude nic platný, protože potřebujete volné obě ruce. Mnohem lepší je pořídit si nepromokavé pončo z pogumované textilie, nežli extrémně tenkou igelitovou pláštěnku, která nic nevydrží, a snadno se roztrhne při zavadění o nějaký předmět. Pláštěnky pořiďte celé rodině, pokud vám i ostatní pomáhají.
Sněžení a námraza – stěhování v zimě bývá ztíženo o případné typicky zimní meteorologické jevy, jako je sněhová vánice, sněhové závěje a jazyky, silný mráz a náledí. Vyplatí se neotálet a zajistit v předstihu posypový materiál, nejlépe písek nebo popel. Sůl vám moc nepomůže, protože zasněžený a zledovatělý chodník se tu může proměnit na kluzkou břečku, a to vy nemůžete potřebovat.
Bouřka a krupobití – na bouřku je v podstatě nemožné se připravit předem a také vám to ani nedoporučujeme. Pouze pamatujte na to, že jakmile se nebe zatáhne, raději vyčkejte, až se bouřka přežene, nežli riskovat újmu na zdraví anebo poškození věcí. Kroupy mohou poškodit i dobře zabalené věci a stejně tak příliš silná vichřice. Před údery blesku nejste venku chráněni a spoléhat na to, že do vás určitě neuhodí, je pošetilé.